Yritystilaus tunnistettu

Voit käyttää palvelun kaikkia sisältöjä vapaasti. Jos haluat kommentoida, kirjaudu sisään henkilökohtaisella Mediatunnuksella.

Kirjapuntari: Annamari Marttinen kirjoittaa taitavasti köyhyyden vaikutuksesta ihmismieleen – Häiriömerkintä kuvaa kahden asunnon loukkuun ja työttömäksi jääneen Karoliinan elämää, joka salakavalasti muuttuu päivä päivältä harmaammaksi ja häpeällisemmäksi

”Tuolla hetkellä kaikki oli hallinnassa ja hyvin. Asunnot kuuluivat omistajilleen, niiden omistajat asuivat niissä ja niissä oli heidän huonekalunsa ja

”Tuolla hetkellä kaikki oli hallinnassa ja hyvin. Asunnot kuuluivat omistajilleen, niiden omistajat asuivat niissä ja niissä oli heidän huonekalunsa ja kaikki tavaransa kaapeissa ja laatikoissa, keittiöiden vetolaatikoissa omenan siemenkodan poistajat ja vaatehuoneet täynnä kasoja ja myttyjä joista kukaan ei tiennyt mitä ne olivat. Raha makasi hiljaa ja aloillaan tummansinipukuisten takana eikä se ollut vielä värähtänytkään.”

Haluatko lukea koko jutun?

Tilaa digi ja pääset lukemaan kaikki Länsi-Saimaan Sanomien sisällöt.

Tilaa 6 kk 2,90 €/kk

Digitilauksen sisältö

  • Lansisaimaa.fi-verkkopalvelun rajaton käyttöoikeus vuoden jokaisena päivänä
  • Näköislehti
  • Uutissovelluksen ja päivän lehti -sovelluksen käyttöoikeus (iOS ja Android)
  • Lukuoikeus sinulle ja kolmelle perheenjäsenellesi